top of page
Пошук

Обережно: тонкий лід!

Оновлено: 5 лют. 2023 р.

Батьки! Ви повинні знати, чим займаються Ваші діти і де проводять вільний від навчання час! Не дозволяйте їм самостійно відвідувати замерзлі річки, ставки, водосховища, затоплені кар’єри тощо.


Будь обережним, не ризикуй своїм життям!!!




Тонкий лід є найпоширенішою небезпекою в осінньо-зимовий період.

З настанням холодів щороку відбувається чимало трагедій, пов’язаних із загибеллю людей на водоймах, вкритих кригою. Діти і любителі зимової риболовлі – саме ця категорія населення найчастіше стикаються з цією небезпекою. Побачивши лід, дехто не може втриматися від спокуси дослідження і перевірки на міцність «твердої води». На жаль, досить часто це призводить до трагічних наслідків.

Це трапляється знову і знову, незважаючи на численні попередження, застороги і заборони рятувальників. Саме тому ми в черговий раз нагадуємо про заходи безпеки на льоду, яких слід суворо дотримуватися. Зайвим це точно не буде!



На початку зими льодове покриття на водоймах має ряд важливих особливостей, про які необхідно пам’ятати кожному та якими не можна зневажати. Перший тонкий лід досить гнучкий і, на відміну від пористого, крихкого льоду в кінці зими, може миттєво зруйнуватися, внаслідок чого людина опиняється в крижаній воді. Найкраще почекати, поки мороз зробить лід безпечним: для одного пішохода – товщиною не менше 7 сантиметрів, а для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (для масового катання – 25 см).



Небезпека може підстерігати на ділянках водойми, де лід найбільш тонкий і ламкий:

– в місцях впадання у водойму приток, струмків, промислових стоків;

– поруч з кущами, очеретом, в місцях, де водорості вмерзли в кригу;

– на ділянках, вкритих товстим шаром снігу;

– в місцях, де б’ють джерела, та на ділянках з швидкою течією.

Виходити на такий лід вкрай небезпечно!


Надання допомоги потерпілому на льоду

У випадку, якщо ти все ж провалилися під лід:

· не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою;

· клич на допомогу;

· намагайся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

· намагайся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

· вибравшись на лід, перекотися і відповзай в той бік, звідки ти прийшов, де міцність льоду вже відома.

· Далі тобі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуй будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.



Звичайно, треба завжди намагатися врятувати людині життя почесно, але перш ніж кинутися до того, хто провалився, тобі необхідно:

· покликати (якщо це можливо) на допомогу дорослих;

· знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку);

· оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.



Якщо ти впевнений, що зможеш (чи готовий) врятувати людину, то:

· крикни, що ти йдеш на допомогу;

· наближайся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;

· підклади під себе лижі, дошку, фанеру;

· обговори свої дії з постраждалим (домовся про команду, на яку потужним ривком ти будеш його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню);

· не підповзаючи до самого краю ополонки, подай потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;

· витягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайся назад.



Звичайно, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку. Отже, будь обережним, не ризикуй своїм життям! Не виходь на лід без дорослих!!!




Останні пости

Дивитися всі
bottom of page